Description
Babolat Feather Tennis Racquet
| Head Size | 102 in2 |
| Strung Weight | 275 g |
| Unstrung Weight | 260 g |
| Length | 27 inches |
| Balance | 0 pts EB |
| String Pattern | 16 x 19 |
| Beam Width | 24 / 24 / 24 mm |
| Composition | Aluminium |
| Racquet Cover | Yes |
| Stringing | Pre Strung |
Additional Information
| Length |
27" [Adult] |
|---|---|
| Size |
L3 (4 3/8) |

