Description
Head IG Challenge Team Tennis Racquet
| Head Size | 100 in2 |
| Strung Weight | 286 g |
| Unstrung Weight | 270 g |
| Length | 27 inches |
| String Pattern | 16 x 19 |
| Beam Width | 23 / 26 / 23 mm |
| Composition | Graphite |
| Racquet Cover | Yes |
| Stringing | Pre Strung |
Additional Information
| Length |
27" [Adult] |
|---|---|
| Size |
L2 (4 1/4), L3 (4 3/8) |
Head IG Challenge Team Tennis Racquet

