Description
Wilson RF 01 Future Lite Tennis Racquet
| Head Size | 98 in2 |
| Strung Weight | 282 g |
| Unstrung Weight | 265 g |
| Length | 27 inches |
| Balance | 7 pts HL |
| Stiffness | 63 |
| String Pattern | 16 x 19 |
| Swing Weight | 294 |
| Beam Width | 23.2 / 23 / 22 mm |
| Composition | Carbon +Carbon Braid |
| Grip Type | Wilson Pro Performance |
| Racquet Cover | Yes |
| Stringing | Unstrung |
Additional Information
| Length |
27" [Adult] |
|---|---|
| Size |
L2 (4 1/4), L3 (4 3/8) |

