Description
Yonex Ezone 98L 2022 Tennis Racquet
| Head Size | 98 in2 |
| Strung Weight | 301 g |
| Unstrung Weight | 285 g |
| Length | 27 inches |
| Balance | 1 pts HL |
| Stiffness | 65 |
| String Pattern | 16 x 19 |
| Swing Weight | 310 |
| Beam Width | 23.5 / 24.5 / 19.5 mm |
| Composition | 2G-Namd FlexForce/H.M. Graphite |
| Grip Type | Yonex Synthetic |
| Racquet Cover | Yes |
| Stringing | Unstrung |
Additional Information
| Length |
27" [Adult] |
|---|---|
| Size |
L2 (4 1/4) |

